
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G34DPWR
Manufacturer:
Package:
4-X2SON (0.8x0.8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 4X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3249
3.249
25
0.29754
7.4385
100
0.22135
22.135
250
0.200564
50.141
500
0.165984
82.992
1000
0.124488
124.488
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G34 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 4-X2SON (0.8x0.8) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |