
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G373DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LTCH D-TYP SGL 3-OUT SOT-23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3819
3.819
25
0.34922
8.7305
100
0.25992
25.992
250
0.235562
58.8905
500
0.19494
97.47
1000
0.146205
146.205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Circuit | 1:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74LVC1G373 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Delay Time - Propagation | 1ns |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |