
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G386DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE XOR 1CH 3-INP SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3363
3.363
25
0.3078
7.695
100
0.22895
22.895
250
0.207518
51.8795
500
0.171741
85.8705
1000
0.12881
128.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G386 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4ns @ 5V, 50pF |