
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1G38DSFR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND OD 1CH 2-INP 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3705
3.705
25
0.3458
8.645
100
0.27664
27.664
250
0.25688
64.22
500
0.21736
108.68
1000
0.16796
167.96
2500
0.15314
382.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G38 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.9ns @ 5V, 50pF |