
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC1GU04YZVR
Manufacturer:
Package:
4-DSBGA (0.88x0.88)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER 1CH 1-INP 4DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.40945
4.0945
25
0.38228
9.557
100
0.305805
30.5805
250
0.283974
70.9935
500
0.240293
120.1465
1000
0.185678
185.678
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1GU04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.41V ~ 1.38V |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA (0.88x0.88) |
| Input Logic Level - High | 1.24V ~ 4.13V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3ns @ 5V, 50pF |