
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G04YZPR
Manufacturer:
Package:
6-DSBGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.77555
17.7555
25
1.67466
41.8665
100
1.426805
142.6805
250
1.339728
334.932
500
1.172262
586.131
1000
0.971299
971.299
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 5V, 50pF |