
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G06MDCKREP
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER OD 2CH 2-INP SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.337
2.337
10
2.10235
21.0235
25
1.9836
49.59
100
1.68986
168.986
250
1.586728
396.682
500
1.388387
694.1935
1000
1.150374
1150.374
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G06 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.9ns @ 5V, 50pF |