
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G07DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.285
2.85
25
0.26106
6.5265
100
0.194275
19.4275
250
0.176054
44.0135
500
0.145692
72.846
1000
0.109269
109.269
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |