
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G07DRYR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1.45x1)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9025
0.9025
10
0.8075
8.075
25
0.76646
19.1615
100
0.62947
62.947
250
0.588392
147.098
500
0.519992
259.996
1000
0.410514
410.514
2500
0.383144
957.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |