
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G08YZTR
Manufacturer:
Package:
8-DSBGA
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE AND 2CH 2-INP 8DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9215
0.9215
10
0.81225
8.1225
25
0.76266
19.0665
100
0.62244
62.244
250
0.578132
144.533
500
0.492024
246.012
1000
0.393623
393.623
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFBGA, DSBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.8ns @ 5V, 50pF |