
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G125YZPR
Manufacturer:
Package:
8-DSBGA (1.9x0.9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 8DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8455
0.8455
10
0.7467
7.467
25
0.70148
17.537
100
0.572375
57.2375
250
0.531696
132.924
500
0.452504
226.252
1000
0.362007
362.007
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA (1.9x0.9) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |