
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G14DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.30115
3.0115
25
0.2717
6.7925
100
0.18772
18.772
250
0.15808
39.52
500
0.12844
64.22
1000
0.0988
98.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Logic Level - Low | 0.3V ~ 1.4V |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 3.7V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.7ns @ 5V, 50pF |