
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G17DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3078
3.078
25
0.2698
6.745
100
0.174515
17.4515
250
0.144476
36.119
500
0.115596
57.798
1000
0.088626
88.626
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |