
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G17DSF2
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.7828
7.828
25
0.73492
18.373
100
0.599925
59.9925
250
0.557232
139.308
500
0.47424
237.12
1000
0.379392
379.392
2500
0.343824
859.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |