
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G32YZPR
Manufacturer:
Package:
8-DSBGA (1.9x0.9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE OR 2CH 2-INP 8DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.77235
7.7235
25
0.73302
18.3255
100
0.602205
60.2205
250
0.562932
140.733
500
0.497458
248.729
1000
0.39273
392.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA (1.9x0.9) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.2ns @ 5V, 50pF |