
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC2G34DRLR
Manufacturer:
Package:
SOT-5X3
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6SOT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.51205
5.1205
25
0.4807
12.0175
100
0.392255
39.2255
250
0.364306
91.0765
500
0.310061
155.0305
1000
0.248045
248.045
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVC2G34 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-5X3 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |