
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC32ANS
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1115
1.1115
10
0.99655
9.9655
25
0.9462
23.655
100
0.777195
77.7195
250
0.726484
181.621
500
0.64201
321.005
1000
0.506844
506.844
2500
0.473052
1182.63
5000
0.449398
2246.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74LVC32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.1V ~ 0.55V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 1.45V ~ 2.3V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 3.3V, 50pF |