
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC373ADBR
Manufacturer:
Package:
20-SSOP
Batch:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6935
0.6935
10
0.61275
6.1275
25
0.5757
14.3925
100
0.469965
46.9965
250
0.436506
109.1265
500
0.371488
185.744
1000
0.297188
297.188
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74LVC373 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Delay Time - Propagation | 1.5ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |