
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC373ADWR
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.73055
7.3055
25
0.6859
17.1475
100
0.55993
55.993
250
0.520068
130.017
500
0.442624
221.312
1000
0.354103
354.103
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74LVC373 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 1.5ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |