
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G07DCT3
Manufacturer:
Package:
SM8
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SM8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.76
0.76
10
0.665
6.65
25
0.62472
15.618
100
0.50996
50.996
250
0.473632
118.408
500
0.403104
201.552
1000
0.322487
322.487
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SM8 |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |