
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G14DCTR
Manufacturer:
Package:
SM8
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER SCHMITT 3CH 3-IN SM8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.55005
5.5005
25
0.51642
12.9105
100
0.42161
42.161
250
0.391628
97.907
500
0.333298
166.649
1000
0.266636
266.636
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 2.5V |
| Supplier Device Package | SM8 |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 3.7V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.3ns @ 5V, 50pF |