SN74LVC3G14DCTR
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G14DCTR
Package:
SM8
Description:
IC INVERTER SCHMITT 3CH 3-IN SM8
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 25898
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Features Schmitt Trigger
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Product Status Active
Number of Inputs 3
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 3
Base Product Number 74LVC3G14
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 2.5V
Supplier Device Package SM8
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.7V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.3ns @ 5V, 50pF