SN74LVC3G14DCUTG4
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G14DCUTG4
Package:
8-VSSOP
Description:
SN74LVC3G14 TRIPLE SCHMITT-TRIGG
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 44894
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 722
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series 74LVC
Package Bulk
Features Schmitt Trigger
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Product Status Active
Number of Inputs 3
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 3
Base Product Number 74LVC3G14
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 2.5V
Supplier Device Package 8-VSSOP
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.7V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.3ns @ 5V, 50pF