
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G14YZPR
Manufacturer:
Package:
8-DSBGA (1.9x0.9)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8DSBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.7961
7.961
25
0.75506
18.8765
100
0.62035
62.035
250
0.579918
144.9795
500
0.512468
256.234
1000
0.404586
404.586
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 2.5V |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA (1.9x0.9) |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 3.7V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.3ns @ 5V, 50pF |