
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC3G17DCUR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.42655
4.2655
25
0.39824
9.956
100
0.318535
31.8535
250
0.295754
73.9385
500
0.250249
125.1245
1000
0.193372
193.372
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | 74LVC3G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |