
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC543ADWR
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.33285
13.3285
25
1.25704
31.426
100
1.071125
107.1125
250
1.005784
251.446
500
0.880061
440.0305
1000
0.729192
729.192
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC543 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |