
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC573ADGVR
Manufacturer:
Package:
20-TVSOP
Batch:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.855
0.855
10
0.75335
7.5335
25
0.70756
17.689
100
0.57741
57.741
250
0.536332
134.083
500
0.456456
228.228
1000
0.365161
365.161
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74LVC573 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-TVSOP |
| Delay Time - Propagation | 2ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |