
Texas Instruments
Product No:
SN74LVC841ADW
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUS-INTERFACE LATCH 24-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.451
2.451
10
2.2021
22.021
25
2.07708
51.927
100
1.76985
176.985
250
1.661816
415.454
500
1.454089
727.0445
1000
1.204818
1204.818
2500
1.121722
2804.305
5000
1.080178
5400.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Circuit | 10:10 |
| Package | Tube |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74LVC841 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 2.7ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |