
Texas Instruments
Product No:
SN74LVCH245ADGVR
Manufacturer:
Package:
20-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7239
7.239
25
0.67982
16.9955
100
0.554895
55.4895
250
0.515432
128.858
500
0.438672
219.336
1000
0.35094
350.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVCH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVCH245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-TVSOP |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |