
Texas Instruments
Product No:
SN74LVCU04ADGVR
Manufacturer:
Package:
14-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3895
3.895
25
0.36328
9.082
100
0.29051
29.051
250
0.269724
67.431
500
0.228228
114.114
1000
0.176358
176.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVCU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74LVCU04 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.4V ~ 0.65V |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Input Logic Level - High | 1.32V ~ 2.88V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.8ns @ 3.3V, 50pF |