
Texas Instruments
Product No:
SN74LVT125PW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1495
1.1495
10
1.0317
10.317
25
0.97926
24.4815
100
0.80446
80.446
250
0.751982
187.9955
500
0.664525
332.2625
1000
0.524628
524.628
2500
0.489649
1224.1225
5000
0.465168
2325.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVT |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVT125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 1 |