
Texas Instruments
Product No:
SN74LVT245BRGYR
Manufacturer:
Package:
20-VQFN (3.5x4.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9595
0.9595
10
0.85975
8.5975
25
0.81624
20.406
100
0.67032
67.032
250
0.62662
156.655
500
0.553774
276.887
1000
0.43719
437.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVT245 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (3.5x4.5) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |