
Texas Instruments
Product No:
SN74LVTH125RGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.627
0.627
10
0.54815
5.4815
25
0.51452
12.863
100
0.4199
41.99
250
0.39007
97.5175
500
0.331968
165.984
1000
0.265572
265.572
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74LVTH125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 1 |