
Texas Instruments
Product No:
SN74LVTH244ADW
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.33
1.33
10
1.18655
11.8655
25
1.12632
28.158
100
0.9253
92.53
250
0.864918
216.2295
500
0.764351
382.1755
1000
0.60344
603.44
2500
0.563217
1408.0425
5000
0.53505
2675.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVTH244 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 4 |