
Texas Instruments
Product No:
SN74LVTH244ANS
Manufacturer:
Package:
20-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 20SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.35375
13.5375
25
1.2768
31.92
100
1.088035
108.8035
250
1.021592
255.398
500
0.893893
446.9465
1000
0.740658
740.658
2500
0.689576
1723.94
5000
0.664031
3320.155
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74LVTH244 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 4 |