
Texas Instruments
Product No:
SN74LVTH543PW
Manufacturer:
Package:
24-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9
1.9
10
1.70715
17.0715
25
1.61044
40.261
100
1.372085
137.2085
250
1.288352
322.088
500
1.127308
563.654
1000
0.934059
934.059
2500
0.86964
2174.1
5000
0.837425
4187.125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVTH |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVTH543 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |