
Texas Instruments
Product No:
SN75150P
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC DRIVER 2/0 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5555
2.5555
10
2.299
22.99
25
2.16866
54.2165
100
1.847655
184.7655
250
1.734928
433.732
500
1.518062
759.031
1000
1.257819
1257.819
2500
1.171074
2927.685
5000
1.127707
5638.535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | 75000 |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 10.8V ~ 13.2V |
| Base Product Number | SN75150 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |