SN75154DG4
Texas Instruments
Product No:
SN75154DG4
Package:
16-SOIC
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Receiver
Duplex -
Series -
Package Tube
Protocol RS232
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number SN75154
Receiver Hysteresis 3.3 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C