
Texas Instruments
Product No:
SN75188N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.89205
8.9205
25
0.84664
21.166
100
0.6954
69.54
250
0.64999
162.4975
500
0.574427
287.2135
1000
0.453492
453.492
2500
0.423263
1058.1575
5000
0.402097
2010.485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | ±7.5V ~ 15V |
| Base Product Number | SN75188 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |