
Texas Instruments
Product No:
SN75189AN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.7011
7.011
25
0.65854
16.4635
100
0.537415
53.7415
250
0.499168
124.792
500
0.42484
212.42
1000
0.339872
339.872
2500
0.308009
770.0225
5000
0.286767
1433.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | SN75189 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |