
Texas Instruments
Product No:
SN75ALS180DR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.553
3.553
10
3.1882
31.882
25
3.01454
75.3635
100
2.6125
261.25
250
2.478512
619.628
500
2.22395
1111.975
1000
1.875623
1875.623
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 75ALS180 |
| Receiver Hysteresis | 60 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |