
Texas Instruments
Product No:
SN75C188N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.349
1.349
10
1.20935
12.0935
25
1.14798
28.6995
100
0.943065
94.3065
250
0.881524
220.381
500
0.779038
389.519
1000
0.61503
615.03
2500
0.574028
1435.07
5000
0.545328
2726.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | ±4.5V ~ 15V |
| Base Product Number | 75C188 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |