
Texas Instruments
Product No:
SN75C189AN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9785
0.9785
10
0.87685
8.7685
25
0.83258
20.8145
100
0.684
68.4
250
0.639388
159.847
500
0.565041
282.5205
1000
0.446082
446.082
2500
0.416347
1040.8675
5000
0.395523
1977.615
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 6V |
| Base Product Number | 75C189 |
| Receiver Hysteresis | 970 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |