
Texas Instruments
Product No:
SN75C3221DBR
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.318
2.318
10
2.0786
20.786
25
1.96118
49.0295
100
1.670955
167.0955
250
1.568944
392.236
500
1.372826
686.413
1000
1.137482
1137.482
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 75C3221 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |