SN75C3222DW
Texas Instruments
Product No:
SN75C3222DW
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
20-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 79
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Transceiver
Duplex Full
Series -
Package Tube
Protocol RS232
Data Rate 1Mbps
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Base Product Number 75C3222
Receiver Hysteresis 300 mV
Operating Temperature 0°C ~ 70°C