
Texas Instruments
Product No:
SN75C3222DW
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5055
3.5055
10
3.1464
31.464
25
2.97426
74.3565
100
2.577825
257.7825
250
2.445604
611.401
500
2.194424
1097.212
1000
1.850724
1850.724
2500
1.758184
4395.46
5000
1.692092
8460.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 75C3222 |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |