
Texas Instruments
Product No:
SN75C3243DW
Manufacturer:
Package:
28-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.249
3.249
10
2.9203
29.203
25
2.76108
69.027
100
2.39286
239.286
250
2.27012
567.53
500
2.036971
1018.4855
1000
1.717932
1717.932
2500
1.632043
4080.1075
5000
1.570682
7853.41
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 75C3243 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |