
Texas Instruments
Product No:
SN75C3243PWR
Manufacturer:
Package:
28-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.679
2.679
10
2.4092
24.092
25
2.2724
56.81
100
1.9361
193.61
250
1.81792
454.48
500
1.59068
795.34
1000
1.317992
1317.992
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 75C3243 |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |