
Texas Instruments
Product No:
SN75HVD12P
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.681
5.681
10
5.1053
51.053
25
4.826
120.65
100
4.18266
418.266
250
3.96815
992.0375
500
3.560619
1780.3095
1000
3.002931
3002.931
2500
2.852784
7131.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 75HVD12 |
| Receiver Hysteresis | 35 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |