SN75LBC172DW
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC172DW
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
20-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DRIVER 4/0 20SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Driver
Duplex -
Series -
Package Tube
Protocol RS422, RS485
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number 75LBC172
Operating Temperature 0°C ~ 70°C