SN75LBC174A16DW
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC174A16DW
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
16-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 131
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Driver
Duplex -
Series -
Package Tube
Protocol RS422, RS485
Data Rate 30Mbps
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number 75LBC174
Operating Temperature 0°C ~ 70°C