SN75LBC174DWR
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC174DWR
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
20-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC DRIVER 4/0 20SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Driver
Duplex -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Protocol RS422, RS485
Data Rate 30Mbps
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number 75LBC174
Operating Temperature 0°C ~ 70°C